Online 12 kullanışlı grafik aracı

1. Type Genius

Yeni projeniz için veya siteniz için uyumlu fontlar arıyorsanız ön izleme imkanı ile bu siteden kesinlikle faydalanabilirsiniz.

Type_Genius

 

http://www.typegenius.com/

 

2. Google Fonts

Google Fonts size gerçekten şık ve özel fontları keşfetme imkanı sağlıyor. Font seven biriyseniz görsel çalışmalarınızda mutlaka yararlanacaksınızdır.

Google_Fonts-1

 

https://www.google.com/fonts

 

3. Tiff

İki font arasında kaldınız ama nasıl farklar olduğundan da tam emin değilseniz bu site tam size göre. Fontları seçin ve karşılaştırın, dilediğiniz yazı ile, büyük harf, küçük harf demeden karşılaştırın.

Tiff

 

http://tiff.herokuapp.com/

 

4. Canva

Mail taslakları, infografikler, ekitap, kartvizit ve daha bir sürü taslak seçeneği ile her konuda destek alabileceğiniz bir site.

canva

 

 

https://www.canva.com/

 

5. Placeit

Yaptığınız tasarımı sunarken gerçekten bir cihazda göstermek her zaman daha fazla etkili olabiliyor. Bunun için de tek tek uğraşmak yerine bu servisi kullanarak bir çok farklı cihaz/platform için örnek görsel hazırlayabilirsiniz.

placeit

 

http://placeit.breezi.com/

 

6. Pictaclous

Yaptığınız internet sitelerinin en önemli elementlerinden biri tahmin ettiğiniz gibi renk paleti seçimidir. Projenizin büyük bir bölümünü oluşturur görsellerinizle uyumu hatta fontlarınızla uyumu bile oldukça önemlidir. Pictaculous en iyi renk paletini seçme konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.

pictaculous

 

http://www.pictaculous.com/

 

7. Awesome Screenshot

Sık sık ekran görüntüleri alıp birilerine notlar ekleyerek paylaşmak zorunda kalan biriyseniz bu tarayıcı eklentisi sizin için su ekmek kadar değerli bir eklenti olacak.

awesome_screenshot

http://awesomescreenshot.com/

 

8. PicMonkey

Herkes Photoshop kullanmak zorunda değil. Eğer siz de gereksiz yere detaylarda boğulmak istemiyorsanız bu görsel düzenleme aracı sizin için çok faydalı olacaktır.

Picmonkey

http://www.picmonkey.com/

 

9. Vsco

Her zaman bilgisayarınız yanınızda olmayabilir ama her an görsel düzenleme ihtiyacınız olabilir. Vsco bu alanda kendini kanıtlamış en iyi platformlardan biri. Hele ki instagram filtreleri size yeterli gelmiyorsa. :)

vsco

 

https://vsco.co/vscocam

 

10. Compfight

Sürekli stok görsel arayışı olan biriyseniz bu konuda zaman kazandıracak bir site Compfight. Size özel algoritması ile ihtiyacınız olan görselleri her zaman daha üstte tutuyor ve size oldukça zaman kazandırıyor. Siz kullandıkça da akıllanıyor.

Compfight

http://compfight.com/

 

11. Unsplash

Eğer çılgın ve kendini anlatan fotoğraflar arıyorsanız stok fotoğraf sitelerinde dolaşmanıza artık gerek yok. Unsplash bu alana odaklanmış özel bir stok fotoğraf sitesi.

UnSplash

 

http://unsplash.com/

 

12. Infog.am

Eğer interaktif infografikler ve görseller hazırlamak istiyorsanız hiç bir program bilgisi gerektirmeyen infogr.am sizin için harika bir yardımcı olacaktır. Hareketli adımlar, paylaşım butonları, oynayacak video, yazılar, görseller ne istiyorsanız en kolay haliyle bu uygulamada yapabilirsiniz.

infogr.am_example

 

http://infogr.am/

 

Digiprove sealCopyright secured by Digiprove © 2015 Abdullah TURHAN

2555 Total Views 3 Views Today

About aturhanweb

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com